ribbon left
網頁文章 網頁文章

Real Madridi ishte komod në triumfin si Real Sociedadit në Reale Seguros Stadium, në ndeshjen e javës së 16-të në La Liga shiko ndeshje live.

 
Fraksioni i parë i lojës nuk prodhoi gola, ndërsa Los Blancos e humbën Karim Benzeman, i cili u detyrua ta lëshonte fushën pas 17 minutash lojë për shkak të lëndimit.

Sulmuesi francez kërkoi që të zëvendësohej dhe raportimet e para janë se ka pësuar një lëndim në këmbën e tij të majtë dhe është në dyshim për ndeshjet ndaj Interit dhe Atletico Madridit.

Porsa filloi pjesa e dytë (47'), Vinicius Junior e zhbllokoi rezultatin pas kombinimeve me Luka Jovic.

ribbon left